עגילי יהלום צמודים

בחירת עגילי יהלומים יכולה להיות משימה מבלבלת אם לא ידוע בדיוק מה מחפשים. אם רוצים לקנות עגילי יהלומים במתנה,בחירה מומלצת היא עגילי יהלום צמודים לתנוכי האוזניים. עגילי יהלום צמודים הם פשוטים אך אלגנטיים וקלאסיים. אפשר להתאים אותם בקלות והם יוצרים מראה הרמוני יחד עם כל תכשיט אחר כגון מחרוזות, תליונים צמידים טבעות ושעונים, אפילו אם התכשיטים האחרים עשויים מתכות יקרות כמו זהב או כסף, או אבני חן שאינן יהלומים. בנוסף, כל כך נוח לענוד את עגילי היהלומים הצמודים, כך שניתן בקלות לישון איתם ולבלות איתם את כל שעות היממה מבלי להסיר אותם כלל.

הנה כמה טיפים לקנייה חכמה של עגילי יהלום צמודים

עגילי יהלום צמודים – כמה קראט ?

גודל היהלומים שתבחרו יושפע מכמה גורמים, שהראשון והחשוב בהם הוא הסגנון האישי שלכם או של האישה עבורה אתם רוכשים את העגילים. יהלומים קטנים יכולים להתאים יותר בקלות לבגדי יומיום ולעבודה. עגילי יהלומים גדולים יותר, לעומת זאת, מתאימים יותר לאירועים חגיגיים או לתלבושות הדורות כמו שמלות ערב. את גודלם של היהלומים המשובצים בעגילים מודדים במשקל בקראט (למעשה 0.2 גרם הוא 1 קראט )
זכרו כי משקלם הכולל של זוג עגילי יהלומים בקראט כולל את כל היהלומים המשובצים בתכשיט (קראו אודות: מהו קראט?) לעגילים צמודים משקל כולל של קראט אחד אומר שבכל עגיל משובץ יהלום שמשקלו חצי קראט.

עגילי יהלום צמודים – עגול או מרובע?

ניתן לחתוך יהלומים בצורות שונות: גם יהלומים גדולים וגם יהלומים קטנים מגיעים בצורות שונות ובסגנונות חיתוך שונים, שמשפיעים על האופן בו הם משובצים, ועל המראה של העגילים שתבחרו. החיתוך הפופולארי ביותר עבור עגילי יהלומים צמודים הוא חיתוך עגול, שבו ליהלום חמישים ושמונה דפנות. זהו אחד החיתוכים שמעניקים ליהלום את הברק הרב ביותר. חיתוך יהלומים נוספים שמתאימים במיוחד לעגילים צמודים לאוזן הם חיתוך פרינסס (Princess) כלומר יהלום מרובע.

יהלומים מדרגים על פי ארבעת ה- C

על שניים מתוכם כבר דיברנו: קראט (carat) וחיתוך (cut). שני ה- C האחרים מדרגים את הניקיון (clarity) ואת הצבע (color) של היהלום. מחיר היהלום נקבע על פי רמת הצבע שלו, בדרגות שמסמלות את איכות הצבע של האבן.

דירוג ניקיונו של היהלום מתייחס לכמות הפגמים ביהלום. ישנם יהלומים מושלמים לחלוטין ללא פגמים או עם מעט מאוד פגמים זניחים שניתן לראות רק בזכוכית מגדלת חזקה במיוחד. יהלומים אחרים הם בעלי פגמים בולטים יותר, שניתן לראות אפילו בעין. רמות הצבע והניקיון של היהלומים משפיעים על מחירי עגילי היהלומים (קראו עוד אודות הערכת איכות ונקיון יהלומים) . תוכלו תמיד לבחור ביהלומים הנקיים והשקופים ביותר לעגילים חגיגיים במיוחד. אבל גם יהלומים במחיר נוח יותר, לעגילים צמודים לאוזן שנועדו לשימוש יומיומי יכולים להיות יפיפיים.

מה המחיר שמתאים לך?

זוג עגילי יהלום צמוד מגיע בטווח עצום של מחירים. יהלומים גדולים שקופים ונקיים הם נדירים ויקרים, ולכן רוב הלקוחות מעדיפים לבחור בשילוב של קריטריונים שונים של איכות שעבורם מקבלים עגילים באיכות הגבוהה ביותר תמורת המחיר שהכי מתאים להם. למשל, אם לא מצאת עגילי יהלום במשקל שני קראט בטווח המחיר המתאים לך ובצבע שרצית, אפשר לחפש עגילים משובצי יהלומים בצבע שקוף יותר אך בגודל קצת יותר קטן: ייתכן מאוד שהשילוב הזה דווקא יתאים לך בדיוק!