ענידת תכשיטים היא אחת הדרכים בה ניתן להתהדר ולקשט את גופנו, לכן בחירת התכשיט חייבת להיות כזו שמתאימה לו. 

דמיינו לכן סיטואציה בה אתן בוחרות את התכשיט היפה ביותר בחנות התכשיטים וכשאתן מגיעות הביתה ורוצות לענוד אותו, אתן מגלות שהוא לא מחמיא כפי שחשבתן וייתכן גם שלא עושה עמכן חסד כלל. ענידת תכשיטים היא אחת הדרכים בה ניתן להתהדר ולקשט את גופנו, לכן בחירת התכשיט חייבת להיות כזו שמתאימה לו. ישנם כמה קריטריונים אותם יש לקחת בחשבון לפני רכישת התכשיט הבא.

להתחשב במבנה הפנים והצוואר

אם מדובר במבנה פנים צר, עדיף להימנע מעגילים ארוכים ודווקא לבחור באלה הצמודים, כמו גם שרשראות צמודות. לבחורה בעלת מבנה פנים עגול, מומלץ לענוד תכשיטים שירככו את מבנה הפנים כדוגמת עגילים ארוכים ושרשרת שאינה נצמדת לצוואר. אורך הצוואר מהווה גם הוא פרמטר חשוב וזאת עבור בחירת שרשרת מחמיאה. לנשות הצוואר הארוך מומלץ להתקשט בשרשראות צמודות. נוסף לכך, שרשרת ארוכה בעלת תליון קטן, יכולה להתאים גם היא. לנשות הצוואר הקצר, מוטב להתהדר בשרשראות ארוכות וייחודיות ולהימנע כמובן משרשראות קולר צמודות.


מבנה כף היד

כשרוכשים צמידים וטבעות, חשוב להתחשב במבנה כף היד על מנת שהתכשיטים שתבחרו יקנו לכן את המראה הרצוי. נשים בעלות אצבעות ארוכות, וודאי ישמחו לשמוע כי טבעות דומיננטיות ורחבות יהיו נהדרות עבורן. נשים בעלות אצבעות מלאות או קצרות, יענדו לרוב טבעות עדינות וצרות בכדי להעניק לכף היד מראה מעודן. כך או כך, יש למדוד את הטבעת ולוודא שאינה לוחצת מידי ושהיא בגודל המתאים והנכון עבורכן. בכדי לבחור צמיד מחמיא יש להתחשב בגודל מפרק כף היד, שכן, מי שמפרק כף ידה דק, תוכל ליהנות ממגוון רחב של צמידים דקים ועדינים, כמו גם צמידי טניס, צמידים עשויי חרוזי זהב\כסף וכו'. בעלת מפרק כף יד רחב, תוכל להתהדר בצמידים עבים או כאלה שעוביים בינוני. בשני המקרים חשוב לשים לב שלא לרכוש צמיד רחב ומשוחרר מידי או צמיד הדוק ולוחץ.


גוון העור

אחת הבעיות בבחירת תכשיטים היא שהם עלולים להיראות חיוורים מידי ביחס לצבע העור או לחילופין בולטים יתר על המידה. לפיכך, לנשים בעלות גוון עור בהיר, מומלץ לענוד תכשיטים ותליונים העשויים זהב צהוב, זהב אדום ואף תכשיטי כסף. לעומתן, לנשים שגוון עורן כהה, מוטב להתחדש בתכשיטים בהירים שיוסיפו לעורן זוהר כדוגמת תכשיטים העשויים זהב או זהב ורוד. וודאי תשמחו לגלות, כי תכשיטים מזהב לבן יחמיאו לכל גווני העור, בין אם מדובר בגוון בהיר ובין אם מדובר בכהה.


 

התאמת התכשיט למטרה שלשמה נקנה

עדיף להפריד בין תכשיט שנקנה לשימוש יומיומי ואילו לכזה שנרכש עבור אירוע, אך כמובן שישנם תכשיטים שיוצאים מן הכלל ויכולים להתאים לשתי האפשרויות. התכשיטים השכיחים באירועים יהיו אלה שבולטים ומנצנצים למרחקים ואילו התכשיטים שנענדים באופן יומיומי, יהיו עדינים יחסית. באירועים מומלץ לשלב צמידי טניס נוצצים שיכולים להתאים לכל פריט לבוש בו תחפצו, שהרי היהלומים המשובצים בצמיד יקנו לכם מראה יוקרתי וזוהר.


 

הרמוניה בין התכשיטים

כשאתן בוחרות תכשיטים, כדאי להתאים אותם לתכשיטים שכבר נמצאים אצלכן בבית, כך תוכלו לשלב אותם יחד באופן הרמוני. אם רכשתן שרשרת עדינה וצנועה, תוכלו לשלב עמה עגילים דומיננטיים. כמו כן, אם אתן נוטות לאסוף את השיער בסיכה משובצת אבנים או שוקלות לעשות זאת לקראת אירוע קרוב, יש לקחת אותה בחשבון יחד עם יתר התכשיטים בכדי לא ליצור מראה עמוס מידי.


  

איכות

ברכישת תכשיט יש להתחשב לא רק בהתאמת התכשיט למבנה הגוף אלא גם באיכות חומר הגלם ממנו הוא עשוי. ברכישת תכשיטים מעוטרים ביהלומים, יש לוודא את קיומה של התעודה הגמולוגית, בה ניתן לעיין בתכונות והפרמטרים של האבן. כמו כן, חשוב לבדוק ששיבוץ היהלומים נעשה באופן איכותי.

 

סיכום

ברכישת תכשיט, בין אם מדובר בשרשרת, צמיד או עגילים, יש להתחשב במבנה הגוף וגוון העור על מנת לענוד את התכשיטים שיחמיאו לנו ויחד עם זה, לא להתפשר על איכות המוצר. טרם הרכישה, בדקו ברחבי הרשת אם קיימות המלצות לחברה ממנה אתם מעוניינים לרכוש את התכשיטים ורק לאחר שתוודאו שהתכשיט מתאים לכן ועונה על כל הפרמטרים, תוכלו להתחדש.