כבר זמן רב שתושבי ישראל אימצו לעצמם את המנהג "לעלות לרגל" לבורסה ליהלומים לקנות תכשיטי יהלומים ובמיוחד לקנות טבעות אירוסין מהבורסה. טבעות אירוסין מהבורסה איך נוצר המנהג הזה? מדוע מגיעים לבורסה ליהלומים ? כיצד לעשות עסקה טובה וממה להיזהר? הבורסה ליהלומים היא שם נפוץ למתחם הבניינים בין רחובות היצירה, שהם וז'בוטינסקי . אולם מעטים יודעים כי בנייני הבורסה ליהלומים הם ארבעה בלבד: שמשון, מכבי, יהלום ונועם.

הכניסה לבנייני הבורסה היא באמצעות תג או באישור מבקר בלבד. הבניינים מחוברים באמצעות גשרים ובעלי תגים קבועים יכולים לעבור בין הבניינים. הבורסה ליהלומים כשמה כן היא – מרכז לסחר ביהלומים, רוב תכשיטי היהלומים המצויים בישראל מכילים יהלומים שהגיעו מהבורסה ליהלומים. ובמיוחד כשמדובר בטבעות אירוסין המשובצות יהלומים הגדולים מ-0.10 קראט. קניית טבעות אירוסין מהבורסה בעצם מאפשרת לרוכשים לקנות ישירות ממקור היהלומים בארץ.

 

מהם היתרונות?

הגישה למוכרים בבורסה ליהלומים היא לרוב באמצעות אתרי האינטרנט -בגלל הקלות היחסית להקמת אתר , גם מוכרים שאינם תכשיטנים מציעים תכשיטי יהלומים אלו בעלי ניסיון דל בייצור תכשיטים , וקיימות סכנות של פורזים(חורים ביציקה) שיבוצים לא בטוחים , פוליסת החלפה. מבחר דל של טבעות אירוסין ועוד .

החסרונות או יותר נכון- הסכנות

לרוב היהלומים המוצעים בבורסה ליהלומים הם ברמה גבוהה יותר פער המחירים בולט במיוחד- קנייה בברוסה לרוב מבטיחה מחיר מצוין. מבחר גדול מאוד של טבעות ויהלומים המתאימים לכל תקציב. האפשרות לעצב טבעת או להרכיב טבעת לדרישת הלקוח.

על מה כדאי להקפיד?

  • קנייה מיצרן בעל רשיונות מתאימים (רישיון צורף , רישון שיבוץ וכו) .
  • קנייה מיצרן המשאיר עליכם רושם חיובי.. לפעמים הכי זול הוא הכי יקר, הקשיבו לאינטואיציה שלכם.
  • קנייה מיצרן תכשיטי יהלומים עם מבחר גדול מאוד של טבעות אירוסין תבטיח לכם שאם בת הזוג תרצה להחליף – יהיה לה מבחר גדול לבחור ממנו.
  • קנו טבעות אירוסין משובצות יהלומים שאתם רואים בעיניים , בחרו את היהלום בעצמכם , מבחר גדול של יהלומים גם הוא מדד לאמינות ואיכות המוכר.