ידוע כי נשים אוהבות יהלומים וביהלומים -הגודל בהחלט משפיע. לא כל אישה חושקת ביהלום ענק, אולם אם ניתן לדמות למראה היהלום גודל גדול יותר ללא תוספת תקציב משמעותית, הרי זה משובח.

 

זהב לבן למקסימום החזר של קרני האור

ייתכן שאת העצה הזאת בשינוי הדרת שמעתם כבר מפי מעצבי פנים – מראה מגדילה את החלל, אותו הרעיון נכון גם עבור תכשיטים. כאשר משבצים את היהלום בזהב לבן, הזהב יהווה כמעין ראי המחזיר את קרני האור הניתזים מפני היהלום וכך מתקבל אפקט מנצנץ יותר, זאת בניגוד לזהב צהוב אשר לא מחזיר אור באותה מידה.

 

חיתוך היהלום : לא פחות ממושלם

בעוד אין כמו יהלום גדול על מנת לתפוס את העין, רמת חיתוך היהלום היא זו המשפיעה על הנצנוץ שלו וכידוע ביהלומים שם המשחק הוא בלינג. יהלום אשר נחתך בצורה מושלמת, כלומר קיבל ציון חיתוך Excellent, יראה נוצץ וגדול יותר מיהלום שחתוך לא בצורה אופטימלית ולכן שימו לב לדירוג החיתוך ביהלום שלך.

 

שיבוץ יהלום בכוסית שש שיניים

גם טיפ זה הוא מוצלח ביותר, כאשר משבצים יהלום בשיבוץ של 6 שיניים סביב היהלום העין באופן טבעי תתפוס את הקוטר החיצוני של התכשיט כקוטר היהלום, להבדיל משיבוץ ובו 4 שיניים אשר נותן ליהלום מראה מעט מרובע.

 

שיבוץ הילת יהלומים סביב היהלום המרכזי

אולי הטיפ הכי משמעותי לגרום ליהלום להראות יותר גדול הוא לשים יהלומים קטנים מסביב ליהלום המרכזי כך נוצרת הילת יהלומים (באנגלית הטבעות הללו נקראות halo ring) המראה של יהלום וסביבו יהלומים קטנים מייצר אשליה אופטית בה נדמה כי קוטר היהלום הוא גדול יותר והעין למעשה "תופסת" את היהלומים הקטנים כחלק מהיהלום המרכזי.