החתונה היא בין הרגעים המשמעותיים ביותר בחייהם של רבים, אליה מתכוננים במשך כמה חודשים על מנת לארגן את האירוע המושלם. אמנם באירוע ישנם אלמנטים רבים שלהם יש לדאוג, בייחוד אלה הנוגעים לנראות הכלה, כמו בחירת השמלה, איפור ועיצוב השיער. כמו כן מוטב שלא להקל ראש בבחירת התכשיטים שתענוד הכלה ביום החשוב בחייה, מאחר ואלה יסייעו להשלים את המראה הרצוי ולהיות מוארת, ולא רק מאושר.

 

מתי בוחרים את התכשיטים לכלה?

את התכשיטים שתענדי ביום החתונה, חשוב להתאים לשמלת הכלה שתלבשי, לכן מוטב שקודם תבחרי את שמלת הכלה ולאחר מכן תתאימי לה את התכשיטים, מאחר ולסוגי שמלות שונות יתאימו תכשיטים שונים. בין הדברים שיש להתחשב בהם בבחירת התכשיטים נכללים בין היתר רוחב השמלה, המחשוף, אורך השמלה וסגנון העיצוב שלה. דבר נוסף שיש להתייחס אליו בבחירת התכשיטים הוא אופייה של הכלה, הרי מי שרגילה לענוד בחיי היום יום תכשיטים עדינים, ייתכן ותרגיש אי נוחות לענוד בחתונתה תכשיטים בסגנון שאינו תואם את טעמה האישי.


אילו תכשיטים מתאימים לכלה?

אם בעבר, התכשיטים השכיחים בקרב הכלות היו תכשיטי הפנינים, הרי שכיום רוב הכלות מתקשטות בתכשיטי יהלומים, מאחר ואלה תורמים למראה נוצץ ומואר במיוחד. על פרק כף היד, מוטב לענוד צמיד טניס משובץ יהלומים, הקיים בעיצובים ייחודיים ועשוי להתאים לסגנונות שונים של שמלות כלה, כמובן שיש להקפיד שהצמיד לא יהיה רופף מידי. בכדי לעטר את הצוואר ולהוסיף נוכחות, ניתן לרכוש שרשראות בעיצובים וגדלים שונים. בבחירת השרשרת חשוב לקחת בחשבון את עומק המחשוף, על מנת שהשמלה והשרשרת ישתלבו באופן המיטבי. כמו כן, עגילי יהלום יסייעו להארת הפנים והדגשת האיפור, כך שתוכלי לבחור בעגילי יהלום צמודים, עגילי חישוק משובצים או עגילים תלויים. השתדלי לבחור בעגילים שיתאימו לעיצוב השיער וישתלבו היטב עם יתר האלמנטים. מאחר וטבעת הנישואין שתענדי במעמד החופה תהא לרוב עדינה וקלאסית, בהתאם להנחיות המקובלות בהלכה, תוכלי לשדרג את מראה כף היד באמצעות טבעת יהלומים נוצצת, שתקנה לך מראה קלאסי ויוקרתי ביום החתונה.


על מה חשוב להקפיד ברכישת תכשיט יהלומים?

ברכישת תכשיט יהלומים רצוי לוודא שמדובר ביהלום איכותי, לכן כדאי לדעת מהם היסודות העיקריים ביהלום. תחילה יחידת המשקל הידועה בשמה קראט, באמצעותה ניתן לאמוד את ערך התכשיט. לאחר מכן מוטב שתבררי בנוגע לרמת הניקיון של היהלום. כלומר, היהלומים המגיעים אלינו מהטבע, לא תמיד יגיעו מושלמים, לכן קיימים יהלומים בעלי פגמים חיצוניים או פנימיים. יהלומים שלוטשו בכדי לרכך את מראה פגמיהם נקראים יהלומים מטופלים. יתר על כן, צבעיו של היהלום נעים בין גווני צהצהב לבין גוון לבן עד שקוף. חשוב לציין כי הצבעים הללו טבעיים ולא ישתנו במהלך השנים. מלבד זאת, כדאי לדעת כי הניצוץ המשתקף מהיהלום נובע מחיתוכו, לכן מוטב לרכוש יהלום בחיתוך מדויק. כל הפרטים המוזכרים לעיל ועוד, יופיעו בתעודה הגמולוגית של התכשיט, בשל כך, עדיף לבקש תעודה גמולוגית במעמד הרכישה, כך תוכלי להיות בטוחה שתכשיט היהלום שרכשת איכותי והמידע שקיבלת אודותיו אמין.

נוסף לאיכות היהלום, ישנם דברים נוספים שיש להקפיד עליהם בקניית תכשיטים לכלה, למשל ברכישת צמידי הטניס המרהיבים, חשוב לבחור בצמיד חזק וגמיש בכדי שיישמר לתקופה ארוכה, כמו כן, הקפידי ששיבוץ היהלומים בצמיד ייעשה באופן איכותי ומקצועי וכי קיימים סוגרי ביטחון שימנעו את אובדנו.

 


 

סיכום

ברכישת התכשיטים ליום חתונתך, התחשבי בסגנון התכשיטים שאת נוהגת לענוד, זאת משום שהתכשיטים הללו ישרתו אותך גם במהלך חייך ולא רק ביום חתונתך. כמו כן, חשוב לבחור סט של תכשיטים המשתלבים אחד עם השני תוך שימת לב לפרטים הקטנים ולנוכחות שהתכשיטים מקנים למראה הכללי. יתרה מזאת, מוטב לבחור תכשיטים נוחים שיאפשרו לך לרקוד בחופשיות וליהנות מהיום המאושר בחייך. מזל טוב!