התקשרו כעת 03-5753939
AAA

החשבון שלי

המדריך המלא לרכישת טבעות אירוסין

By

Posted in

חשוב לנו שתקגישו נוח עם רכישתכם לכן במדור זה תמצאו מדריך לקניית טבעות אירוסין אשר יסייע לכם לבצע את ההחלטה הטובה ביותר ולקבל את התמורה הגבוהה ביותר לכספכם. במדריך תוכלו ללמוד על ארבעת התכונות (4C\'s) אשר מאיפיינות את איכות היהלומים וכן טיפים כיצד לבחור איזה יהלום לקנות. בחירת טבעת אירוסין הינה החלטה חשובה מאוד בכל מערכת יחסים ומסמלת את הצעד הבא בקשר.
כאשר בוחרים טבעת יש לקחת בחשבון את התקציב , הטעם האישי של בת הזוג והכי חשוב את היהלום והמקום ממנו אתם בוחרים לקנות את טבעת האירוסין.

הקנייה ברוגל יהלומים

רוגל יהלומים מייצרים באהבה תכשיטי יהלומים משנת 1976. אנו מזמינים אותך לחווית קנייה אחרת בסטודיו רוגל בבורסה ליהלומים ברמת גן. מומחית יהלומים תלווה אותך בבחירת טבעת האירוסין המושלמת . מחכים לך, צוות רוגל יהלומים.

03-5753939

לקביעת פגישה או ייעוץ טלפוני מלאו תיבה זו:
שם
טלפון:
דוא"ל

איזה תקציב יש להקצות לטבעת אירוסין?

אנחנו מאמינים כי לכל אדם יש להתאים טבעת ליכולתו הכלכלית, ניתן לרכוש טבעות יהלום החל מ-1250 ש"ח ועד -השמיים הם הגבול. ארה"ב נהוג לומר כי יש להשקיע בטבעות אירוסין בין מחצית לפי שתיים מגובה המשכורת החודשית (נטו). בישראל ממוצע טבעות האירוסין נע סביב החצי קראט, המחיר ייקבע לפי האיכות של היהלום הנקנה.

אילו עיצובי טבעות אירוסין קיימים ?

טבעות אירוסין עדינות

טבעות אירוסין עדינות לרוב מתאימות לבחורות עם אצבעות דקות או אשר אינן עונדות תכשיטים או עונדות תכשיטים מאוד מאוד עדינים, כמו כן טבעות אירוסין אלו לרוב יהוו הבחירה הכלכלית עבור אלו המחפשים לרכוש טבעות אירוסין בתקציב מסוים.

טבעות אירוסין קלאסיות

טבעות אירוסין קלאסיות זוהי קטגוריה המתייחסת לטבעות אירוסין הנצחיות כפי שאנו רואים בסרטים בהוליווד ובאירופה , טבעות אירוסין אלו יהיו בעיצובים מנצחים אשר בנות רבות אוהבות ואף בוחרות לעצמן.

טבעות אירוסין מיוחדות

טבעות אירוסין מיוחדות הן טבעות אשר להן עיצוב יוצא דופן וייחודי , מתאים למי שמחפש טבעות אירוסין מעט שונות ממה שיש לכולן .. טבעות אלו משלבות שיבוץ יוצא דופן של יהלום מרכזי ועיצוב ייחודי של הטבעת.

לצפייה בקטלוג טבעות אירוסין מיוחדות.

טבעות אירוסין סוליטר

טבעות אירוסין אלו הן טבעות אשר להן משובץ יהלום אחד מרכזי ובולט, במיני סגנונות . טבעות אירוסין סוליטר הן הן הטבעות הקלאסיות ביותר הקיימות, בקניית טבעת אירוסין מסוג זה רוב ההשקעה הינה על היהלום המרכזי.

לצפייה בקטלוג טבעות אירוסין סוליטר

טבעות אירוסין יוקרתיות

טבעות אירוסין בעיצובים עשירים ומרשימים להן שיבוץ רב של יהלומים מתקבל מראה של תכשיט נוצץ ויוצא דופן , במשרדנו בבורסה ליהלומים יש מבחר נוסף של טבעות אירוסין יוקרתיות אשר הן "one piece" .

לצפייה בקטלוג טבעות אירוסין יוקרתיות

איך לבחור טבעות אירוסין שהיא תאהב מבלי לשאול אותה ?

אם תיקח בחשבון את הסגנון הייחודי ואת אורח החיים שלה תוכל לבצע החלטה נבונה.
-הסתכל היטב על צבע התכשיטים שבת זוגתך עונדת, איזה צבע בולט לבן או צהוב?
– אם רוב התכשיטים הם צהובים- שקול לקנות לה טבעת מזהב צהוב, אם רוב התכשיטים הנם כסופים- שקול לקנות לה טבעת מזהב לבן.
– שאל חברה טובה או את אמא שלה האם היא דיברה איתן על העדפותיה לטבעת אירוסין, תתפלא איזה מקור מידע נהדר זה.
– אם אורח חייה אקטיבי במיוחד, שקול לקנות טבעת בשיבוץ כוסית, הכוסית מגנה וחובקת את היהלום.
ובאופן כללי תכשיט הוא אביזר אופנה, ולכן נמליץ להתאים את הטבעת בהתאם לסגנון אישי: קלאסי, עדין, ססגוני, אלגנטי וכדומה

כיצד אדע להעריך את ערכו של היהלום בטבעת?

יהלומים הנם תחום רחב, והערכת שווי היהלום הנו תחום למומחים. בכל קניית תכשיט יהלום התעקשו על קבלת תעודה גמולוגית של מכון חיצוני בינלאומי- אירופאי או אמריקאי. כמו כן ביכולתם ללמוד על ארבעת התכונות הקובעות את מחיר היהלום , קראו מטה.

מהו ניקיון יהלומים ?

ניקיון Clarity מתייחס לבהירות היהלומים , יהלום מושלם יהיה כזה שלא יהיה לו כל פגם בהרכב הפיזי הפנימי שלו. מדד הבהירות מדורג על פי מספר, תדירות גודל ומיקום פגמים על ובתוך מבנה היהלום. ככל שמספר הפגמים יהיה מועט כל ערך היהלום יהיה רב יותר וכל יראה היהלום "נקי" יותר לעין. לכן הרבה פעמים נהוג להשתמש בביטוי " יהלום נקי".
להלן רשימת הדירוגים השונים מהגבוה לנמוך:

F- Flawless- יהלום מאוד מיוחד שהטבע יצר כמושלם, נדיר ביותר.

IF- Internally flawless – יהלום נקי מאוד ונדיר מאוד , ביהלום זה לא יהיו תכלילים פנימיים כלל , אם כי יתכנו מעט תכלילים חיצוניים.

VVS1-VVS2 -Very Very Slightly- תכלילים זעירים, קשים מאוד לאיתור אפילו בהגדלה פי 10.נדרש מיקרוסקופ לקביעת רמה זו (הגדלה פי 40).

VS1-VS2 – Very Slight- תכלילים זעירים, קשים אך ניתנים לאיתור בהגדלה פי 10.

SI1-SI2 – Slightly Included- תכלילים קטנים, ניתנים לאבחנה באמצעות הגדלה פי 10, ייתכן (במקרים מועטים) כי גם יתכנו לאבחנה בעין בלתי מזוינת…

יהלום ברמת דירוג SI1

יהלום ברמת דירוג SI1


יהלום ברמת ניקיון SI2

יהלום ברמת ניקיון SI2

I1-I2-I3 – Included – יהלומים אלו בעלי תכלילים הניתנים לאבחנה בנקל באמצעות עין לא מזוינת, אבן באיכות פחותה באופן ממשי.

יהלום ברמת ניקיון I

יהלום ברמת ניקיון I

דירוג צבע ביהלומים

כאשר יהלומנים מתייחסים לצבע היהלום הם מתכוונים להיעדר או לנוכחות צבע ביהלום לבן. בגלל שיהלומים חסרי צבע מאפשרים ליותר אור לחדור הם ינצצו יותר מיהלומים עם צבע.

לצבע היהלום יש סימון בצורת אות התואם לתמונות מטה, היהלומים בצבעים הטובים ביותר נמצאים משמאל ואיכות הצבע יורדת ככל שנעים ימינה בסקלה, אם כך יהלומים בצבעים D/E/F הם הנחשבים ביותר ואילו יהלומים בצבעים S/T/U/V/W הנם הנחותים ביותר.

דירוגי צבע ביהלומים

דירוגי צבע ביהלומים

איכות החיתוך של יהלומים CUT

הזוהר והברק של היהלום נקבע רבות ע"י האיכות בה הוא נחתך , איכות חיתוך הזויות והגימור של היהלום הם מה שישפיעו על האופן שבו היהלום נושא אור. נשיאות אור היא התכונה אשר הופכת יהלומים לכאלה מדהימים ביופיים. יהלום באיכות חיתוך מצוינת יהיה זוהר ו"תופס את העין" ואילו יהלום באיכות נמוכה יראה אטום.

ציון חיתוך עפ"י GIA

ציון חיתוך עפ"י GIA

רבים מתבלבלים בין איכות החיתוך לבין צורת החיתוך (עגול, , פרינסס וכו') ,ציון חיתוך מתייחס לרמת החזר האור של יהלום עגול ונמדד בסקלה הבאה:
ברוגל יהלומים נציע לקנייה רק יהלומים ברמת VERY GOOD ומעלה. אנחנו פשוט לא מוכרים פחות מכך תחת האמונה שנצנוץ היהלום הוא החשוב ביותר מבין כל הפרמטרים.

EXCELLENT – יהלומים ברמת חיתוך אקסלנט הם המובחרים ביותר, נהנים מפיזור מושלם של אור, היתרון בחיתוך זה הוא שגם יהלומים קטנים הנם מרשימים ביותר. מתאים לאלו שרוצים לדעת כי רכשו את אחד הדברים המשובחים ביותר שניתן לקנות בכסף.

Very Good – ציון חיתוך טוב מאודת יהלומים אלו משקפים את רוב האור שעובר דרכם , החיתוך ביהלומים אלו נעשה עם סטייה קלה לחיתוך המושלם, יהלומים אלו נחשבים ברמה גבוהה מאוד וישמחו את בעליהם.

GOOD -חיתוך טוב- יהלומים אלו גם כן משקפים אור, אולם פחות. במקרה זה חיתוך היהלום התבצע באופן שמייצר את היהלום הגדול ביותר האפשרי וזאת על חשבון איכות החיתוך שלו. יהלומים בדירוג זה יתאימו לאלה הרוצים לרכוש במסגרת תקציבית תוך התפשרות על איכות היהלום ומראהו. ברוגל יהלומים נציע לכם להימנע מרכישות יהלומים ברמת חיתוך זו.

FAIR – חיתוך מתקבל על הדעת, רמת חיתוך נמוכה למדי של היהלום, ישנו החזר מסוים של אור מן היהלום , אולם לרוב היהלום אינו מחזיר את קרני האור שמוקרנות עליו. ** המלצתנו החד משמעית – להימנע. **

POOR- ציון גרוע- רמת החיתוך הנמוכה ביותר, הנמדדת על פי אומדן ה- GIA, ככל יהלומים אלו מאוד מאכזבים את בעליהם שכן יהיו חסרי ברק וניצוץ. ** המלצתנו החד משמעית – להימנע. **

לקריאה נוספת על איכות יהלומים הקלק כאן.

חזרה למעלה